Rocket League Tavsiye ve Taktikleri

Rocket League arabalar vasıtasıyla futbol sahasında sürüklenen devasa futbol topunun rakip kaleye taşınarak gol atılmasına dayanan bir sanal spor oyunudur. Bu futbol maçının tek farkı aslında futbolcular yerine arabaların topu kaleye taşıyarak gol girişiminde bulunmasından ibarettir.

Oyunda zıplama, uçma gibi atraksiyon hareketleri yine araba sürücüsü olarak siz yapacaksınız. Ancak bu oyuna yeni başlayanlar için ilk zamanlarda başarılı sonuç vermeyecektir.

Rocket League Defans Taktikleri

Rocket League oyununda rocket league tavsiye ve taktikleri arasında defans kurgusu çok önemlidir.

  • Defansta en az bir kişinin bulunması kaleciyle koordineli olarak paslaşmasını ve topu atağa hazırlamasını sağlar.
  • Topu uzaklaştırmak için açının iyi ayarlanması çok önemlidir. 90 derecelik bir açıyla topun kaleden uzaklaştırılması topun havalanmasına ve rakip takımın golle burun buruna gelmesine neden olabilir.
  • Defans yaparken rakip taraftan gelen yüksek toplara sadece bir arabanın yükselmesi uygundur. Birden fazla topa yükselme olması karışıklık yaratır.

Bu defans taktiklerinin yanı sıra şimdi de forvet taktiklerinden bahsederek rocket league tavsiye ve taktikleri bölümüne devam edelim.

Rocket League Forvet Taktikleri

Gol yememek kadar gol atmak da çok önemlidir. Bunun için rocket league tavsiye ve taktikleri arasında şu maddeleri sıralamamız gerekiyor:

  • İleride yani forvette standart mod için 2 kişiyle hücuma kalkmak gerekir.
  • Oyunculardan birisi köşeden bindirme yaparak ceza sahası içerisindeki diğer takım arkadaşının topa müdahalesini kontrol ederek açısını ayarlamalıdır.
  • Bire bir çalıma girmekten çekinmeyin, ilk başta zorlansanız da zamanla karşınızdakini çalımlar hale geleceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*